Buďte sebevědomá jako Maléna

Nedávno jsem viděla film, který mi naprosto sebral dech. Maléna. Hrála v něm Monica Belluci, takže to byla dokonalost sama o sobě. Nechci tady sáhodlouze vypisovat o čem to bylo, od toho je tu ČSFD. Ale prozradím vám něco alespoň ve zkratce. Maléna je neuvěřitelně krásná a sebevědomá žena. Znázorňuje ženskost, půvab, křehkost a zároveň sílu, jakou taková žena může mít. Ve filmu kvůli tomu sice nese těžký úděl, ale to teď necháme stranou. Budeme si totiž povídat o zdravém sebevědomí a o tom, proč bychom všechny měly být jako Maléna.

Maléna v podání Monicy Belluci

Načasování, kdy jsem ten film viděla, bylo téměř geniální. Stalo se to v době, kdy jsem už dlouho nebyla ve své kůži. Maléna mě nadchla a vrátila k myšlenkám, že jsem takovou ženou, jako je ona, vlastně také chtěla kdysi být. Tou, která bude silná, nebude k sobě nikoho potřebovat a bude mít schopnost ohromit ostatní jenom tím, že prostě je (ne že bych na sebe vyloženě strhávala pozornost, mám na mysli takové to přirozené charisma). Vlastně jsem taková už kdysi i byla. Ale jakto, že jsem od toho tolik upustila? Co se změnilo?

Já versus sebevědomá Maléna versus vy

Měla jsem toho s Malénou tolik společného. Jenže z ničeho nic se z té sebejisté holky stala zoufalka, která se příliš rychle upla na někoho, kdo za to ani nestál a s každým odmítnutím jsem padala víc a víc dolů. Tu sílu (důvěru v sebe), kterou jsem jako žena kdysi měla, mi sebrali chlapi – nebo spíš to, jakou cenu jsem jim najednou začala dávat. Za celou tu dobu, kdy jsem upustila od mého sebejistého já, jsem začala věnovat pozornost jim – dělala jsem věci tak, abych zapůsobila na ostatní a úplně zapomněla na to, že by se o to člověk ani neměl snažit. Že bych nemusela dělat nic pro to, abych si získala něčí pozornost. A když jsem se z toho občas vykopala a měla pocit, že opět vzkvétám, netrvalo dlouho a opět se objevil někdo, kdo mě o to připravil – nebo spíš, na kom mi začalo záležet víc, než na sobě a odhodila se zase na druhou kolej. 

Naštěstí se mi k sobě podařilo opět najít cestu a nedovolím, abych z ní už znovu sešla. Myslím si totiž, že to, jak se člověk bere, jaký vztah se sebou máte, ovlivňuje celý váš život. Od A do Z. Třeba to, s jakými lidmi se bavíte, jakou práci děláte, kolik za ni dostáváte, jaké věci si kupujete, jaké věci nosíte, s jakým člověkem zrovna chodíte, jaké máte vztahy s ostatními a takhle bych mohla pokračovat do večera. Sebevědomí je klíč. Myslím, že všechny ženy by měly být jako Maléna.

Všechny bychom měly pracovat na svém sebevědomí, lásce k sobě samé a ze všech sil se snažit ze sebe dostat jen to nejlepší.

Mít zdravé sebevědomí je asi to nejvíc, co pro sebe můžete chtít. Být sebevědomá neznamená chodit odhaleně či ve vyzývavém oblečení. Znamená to cítit se dobře sám se sebou. Není to o tom, co máte na sobě, ale spíš co máte uvnitř, jak se vnímáte a jak působíte na ostatní. Je tolik žen, o kterých si možná můžete myslet, že jsou sebevědomé – jsou vždy perfektně upravené, namalované, veselé a pořád se usmívají – a přitom třeba sebevědomé ani zdaleka nejsou. A je tolik šmrncovních žen, které mají charisma a i kdyby se oblékly do pytle od brambor, díky jejich sebevědomí jim to v tom bude naprosto slušet.

Podívejte se na Malénu a buďte sebevědomá jako ona. Vznášejte se, mějte se ráda a pracujte na sobě. Nenechte za žádnou cenu dopustit, aby z vás byla jedna z těch žen, která o druhých šíří pomluvy. Pamatujte. Sebevědomí je klíč. A nejeden člověk vám potvrdí, že není nic víc sexy, než to, když má žena zdravé sebevědomí. 

Přečtěte si: Kniha která vám pomůže získat ztracené sebevědomí.