Jak na něj zapomenout? 5 tipů, které vám pomůžou pohnout se dál

Znáte ten pocit, když se vám někdo zasekne v hlavě a ať děláte, co děláte, nemůžete ho z tama dostat? Kdy dokonce i tušíte, že ten daný člověk vlastně není vůbec pro vás, ale ať děláte co děláte, nemůžete na něj přestat myslet? Je to jako závislost na drogách. Víte, že chtít to je špatné, ale zároveň se bez toho nemůžete obejít. V tuto chvíli se vám zdá, že zapomenout na něj je téměř nemožné. Tím, že budete v myšlenkách neustále u člověka, kvůli němuž máte zlomené srdce, se jen obíráte o váš čas, energii a možnost potkat někoho lepšího. Pojďme zjistit, jak na něj zapomenout a odmilovat se.Jak na něj přestat myslet, když se vám to zdá jako nejtěžší věc na světě?

Žijete v poblouznění, kde člověka, který se o vás paradoxně absolutně nezajímá, vidíte jako tu nejlepší žijící bytost. Připadáte si sklíčení, jelikož vám tohle zatemnění znemožňuje potkat někoho nového. Nemůžete se vůbec posunout dál, máte oči stále jen pro něj. Naštěstí vám ale dříve či později dojde, že nemůžete trávit čas věčným přemýšlením o tom, jaké by to bylo, kdybyste spolu nakonec byli. Jednak proto, že by vás to emočně totálně vyždímalo, a za druhé, protože prostě nechcete skončit jako stará panna, která žije jen ve své fantazii. 

Jak na něj zapomenout?

Je na čase se pohnout dál. Pojďme se tedy vrhnout do detoxikační kůry a vyžeňme z hlavy ty, kteří tam už dávno nemají co dělat.

1. Uvažujte střízlivě

Zamyslete se nad tím, v čem vlastně tkví to jeho kouzlo.

Co vás spojuje?
Co ho dělá tak neodolatelného?
Jak se k vám vlastně chová?
Proč si myslíte, že nikoho lepšího už nepotkáte?

Zodpovězením těchto otázek uvidíte daného člověka takového, jaký skutečně je (a ne zkresleně, když o něm zrovna fantazírujete). Možná si uvědomíte, že vás tolik věcí vlastně ani nespojuje, že to je úplně prachobyčejná bytost s hezkou tvářičkou, která se k vám ještě ke všemu ani nechová hezky. A to je přesně to, o co mi jde.

V situaci, kdy po někom neúprosně toužíme, ho totiž vidíme jen v tom nejhezčím světle. Snažte se uvažovat střízlivě – všímejte si, co pro vás vlastně dělá, jak se o vás zajímá, jak se k vám chová. Zahoďte růžové brýle, přestaňte o něm fantazírovat a ani náhodou na něm nemyslete v dobrém! Je na čase si konečně uvědomit i jeho negativní vlastnosti a chování. Je na čase na něj přestat myslet!

On zdaleka není perfektní. Perfektní je jen představa, kterou si o něm sama vytváříte. 

2. Svěřte se

Neduste to v sobě. Řekněte o tom co vás trápí, alespoň jedné osobě. Když o tom s někým budete komunikovat, hodně se vám uleví. Získáte pocit pochopení, soucitu, a hlavně budete vědět, že na to nejste sami. A to je vždy dobré vědět.

3. Plánujte a stanovte si cíle

I přesto, že máte plnou hlavu jen toho jednoho, řiďte se podle vašeho běžného režimu a udělejte i něco navíc. Vezměte si diář a stanovte si cíle a plány, které byste chtěla podniknout – od maličkostí, po věci, které pro vás mají velký význam. Když  uvidíte, že máte na blízké dny docela hezké vidiny, začnete se na to těšit. Automaticky začnete myslet na jiné věci, a jakmile budete jednotlivé položky plnit, budete nadopovaná takovou náloží endorfinu, že na tu vaší drogu úplně zapomenete. A právě tenhle pocit se stane vaší novou závislostí.  

4. Ventilujte emoce

Vím, že vám zlomené srdce drásá duši. Naštěstí ale vím, jak z toho ven! Najděte si něco, při čem budete moci vypouštět páru. Může to být jakákoliv činnost – vaření, běh, tancování, masturbace. Cokoliv, co je vám příjemné a při čem dokážete trochu vyfiltrovat myšlenky. Jakmile tuhle vaši činnost zařídíte do vašeho každodenního repertoáru, co nevidět se zas budete cítit ve své kůži!

5. Dejte tomu čas

Celý proces detoxikace bude trvat dlouho. Nepřestanete být závislá ze dne na den, nebo třeba hned za týden. Důležité je, abyste vytrvala a skutečně to chtěla změnit. Jsou lidi, kteří brečí a stěžují si, že chtějí zhubnout, ale nic pro to ve skutečnosti neudělají. Proto říkám, že musíte být odhodlaná a třeba i čekat nějakou chvíli, než se dostaví první výsledky. Nezapomeňte ale, že nic netrvá věčně a je jen otázkou času, než to alespoň trochu přejde.

V momentě, kdy si zajedete tohle nové kolečko – budete myslet na jeho chyby víc, než na jeho kladné strany, budete o svých pocitech mluvit, budete zdolávat vaše cíle, posouvat se, pečovat o sebe a dělat si radost, vás smutek z toho, že o vás nestojí, rychle přejde. Nechce jeden? Bude chtít další. Dostanete se do bodu, kdy si uvědomíte, že nemá cenu smutnit po někom, kdo o vás nemá zájem. Naopak  pro sebe budete chtít někoho, kdo vás bude schopen ocenit a bude vás mít ráda přesně takovou, jaká jste.

Vylečte své zlomené srdce a jděte dál

Rozešli jste se? Gratuluju. Proč se k němu už nikdy nevracet?

Má mě rád? Nemá mě rád? Pokud si nejste jistá, jak na tom s partnerem jste, přečtěte si tohle.