Jak poznat že má zájem? A kdy ho naopak nemá?

Ema má mísu. Máma mele maso. Víte, že někteří lidé jsou schopni udělat (a namluvit vám) vše, jen pro to, aby vás dostali tam, kam chtějí? Za celou dobu mého randění a historek, které jsem si od přítelkyň vyslechla, se ukázalo, že většina mužů s námi udržovala vztah jen za cílem toho jednoho. Říkám tomu, že si užívali “sexu zadarmo” – bez citů, bez jakéhokoliv snažení, prostě bez práce. Pravdou ale je, že jednou za čas se přece jenom může objevit někdo, kdo o nás bude stát nejen pro to, co nabízíme, ale pro to, kým jsme. Jak poznat že má zájem? A jak poznat, kdy nemá zájem a jde mu jen o sex?

Jak poznat že má zájem? Schopnost, po které každý touží

Jak poznat, že má zájem? To je otázka, kterou si klade snad každá žena. Mnohdy je tato odpověď jednoznačná a tolikrát nad tím ani nemusíme dumat, protože jsme si zájmem partnera díky jeho chování a činů naprosto jistí. Ve většině případů randění to tak jednoduché ale zdaleka není. 

Proto jsem se rozhodla sepsat pár a faktorů a případů, které by vám tuto situaci měli lépe ujasnit. Můžete díky nim během randění s vaším novým objevem, či přímo ve vztahu, určit, zda o vás skutečně stojí, nebo si vás drží jenom v záloze pro nudné večery. Jdeme na to.

Nerespektuje vás ani váš čas

 • Klidně vám odřekne schůzku – a to bez omluvy, bez vysvětlení (nestíhám/něco mi do toho vlezlo jako výmluva neplatí), bez návrhu na jiný termín.
 • Vídáte se málokdy, převážně se mu časově musíte přizpůsobovat, aby jste se vůbec mohli sejít.
 • Pokud spolu trávíte čas, děláte co, co se líbí hlavně jemu. Ať je to cokoliv, vy se většinou přizpůsobíte (neboli podřídíte). Takový jedinec se s oblibou dívá na Netflix a rád se válí v posteli.
 • Dobrý ukazatel, jak moc si cení vašeho času s vámi, je také telefon. Pokud jste s někým na večeři, na výletě, prostě kdekoliv a dotyčný se stále “na něco potřebuje podívat a odepisovat kamarádům”, zjevně má na práci něco zábavnějšího a důležitějšího, než jste vy.
 • Také byste si měla dát pozor, aby vaše schůzky nesklouzly do stádia, kdy se k vám bude chodit najíst, po večeři vklouzne do toho ošuntělého trička, které si k vám na přespání přinesl a které mu vy poctivě perete a žehlíte, a hupnete do postele na film.

 

Jak to vypadá když má zájem

Když randíte s člověkem, kterému na vás opravdu záleží, bude chtít s vámi trávit každou volnou chvíli. “Pokud se mi opravdu líbí, jsem schopný udělat cokoliv, jen abych s ní mohl být,” prozradil mi jeden z kamarádů. Zjistila jsem, že jsou mnozí, kteří takovou osobu staví bezpodmínečně na první místo. “Jsem schopný si na ni udělat čas kdykoliv. Dokonce přesouvám i svůj naplánovaný program a někdy i důležitější věci, jen proto abych se s ní mohl setkat”. Takže tady to máte.  A pokud se stane, že mu do toho přece jen vleze něco neodkladného? “Hlavní je udělat všechno proto, aby jsem to nemusel rušit. A když už se to stane, tak se omluvím, vysvětlím co se stalo a přeložím to na jindy.” Jak jednoduché.

Pokud spolu začínáte randit, měli byste čas strávený spolu využít na plné koule. Podívejte se na to z druhé strany. Chlap, kterému na vás záleží, bude dělat vše pro to, ať se v jeho společnosti cítíte skvěle a bavíte se. Bude vám chtít ukázat, jaká je s ním zábava a co vám může nabídnout. “Když jsem s ní, chci, aby se dobře bavila. Vymýšlím a navrhuju program, který uzpůsobuju tomu, co máme oba rádi. Místa na rande nevybírám tak, aby se líbila jenom mě, ale abych si tam něco našli oba.”

Nedělá to, co slíbí, že udělá

 • Řekl, že vám napíše, a jsou to už dva dny, co se neozval? Slíbil, že vám pomůže smontovat komodu, přimontovat poličku a podívá se na ledničku vydávající ty divné zvuky, se kterými si nevíte rady, ale když k vám dorazí, jediné, co ho zajímá, je co máte pod županem? Navnadil vás na jeho vyhlášené steaky, a najednou je to půl roku a v kuchyni se otáčíte furt jenom vy? Pravděpodobně vám jenom mazal med kolem pusy.

 

Jak to vypadá když má zájem

Tak si to připomeňme. Ten, který o vás stojí, vám bude chtít ukázat, že se umí postarat a že se na něj můžete spolehnout. Jste pro něj výzva a on se zkrátka bude chtít předvést. “Vždy chci, aby věděla, že tu jsem pro ni kdykoliv a s čímkoliv rád pomůžu.” Bude chtít splnit každé vaše přání a udělat vše pro to, aby byl vašemu srdci (ne klínu) zase o kousek přiblížil. Bude pro vás chtít udělat něco navíc. “Využívám situací, kdy můžu s něčím pomoct. Například teď jsem jedné slečně pomáhal dostat se na očkování.” Opět si to vemte z té druhé strany. Člověk, který vás bude chtít jen bezstarostně ošustit (a opustit), pro vás nebude dělat žádné laskavosti. Nebude mít zapotřebí do vás vynaložit víc, než je třeba. Buďte chytrá a berte to jako zkoušku. Otestujte, co vše je pro vás ochotný udělat – a všímejte si, zda se k tomu skutečně má!

Cítíte se nejistá

Mé nejmilejší. Pokud se v randění či ve vztahu někdy dostanete do situace, kdy vám připadá, že…

… se snažíte víc, než byste měla,
… vás využívá,
… vás má jen na to jedno, 
… není schopen nabídnout to, co byste chtěla,
… nevidí to s vámi na nic vážného, 
… chce si v životě jen užívat, 
… jste to jenom vy, kdo o váš vztah pečuje a stará se,
… že si zasloužíte víc,

pravděpodobně to tak skutečně je. Nemusíte se kvůli tomu cítit špatně. Tyhle pocity a myšlenky vznikly ze všech varovných signálů, které se k vám dostávaly skrz jeho chování (a kterým jste dříve nechtěla věnovat pozornost). Jsou indikátorem toho, že ve vašem vztahu zřejmě není něco v pořádku. Pokud jste z jeho chování zmatená a on vás z toho svými činy nehodlá vyvést, zřejmě o vás tolik zájem nemá.

Jak to vypadá když má zájem

When man wants you, they do the work. Jakmile narazíte na někoho, kdo o vás stojí, bude vám svůj zájem dávat najevo bez přestání (a bez očekávání benefitů, které můžete nabídnout). Takový člověk nedopustí, abyste v jeho chování a citech měla zmatek. Pokud je v jeho životě něco, kvůli čemu s vámi třeba v ten moment nebude moct naplno být, sám vás o překážkách bude informovat, bude k vám upřímný, férový a nedopustí, abyste se kvůli němu cítila špatně. Přestaňte poslouchat jejich neustálé výmluvy a pořád je za něco omlouvat.
Oni ví, jak na to. A umí to dělat moc hezky. “Naposled jsem randil se slečnou, která pracovala jako učitelka a víkendy dělala na baru v klubu. Psal jsem si s ní do rána, aby nebyla sama,” práskl mi na sebe kamarád. Mám tu i něco dalšího: “byla sportovkyně, ale nic z toho, co dělala ona, jsem nedělal já a obráceně. Tak jsem začal dělat tři nové sporty, do kterých jsem investoval spoustu času, peněz a energie, jen abych měl možnosti, proč spolu trávit čas. Dokonce jsem se chtěl přihlásit na běžecké závody, jen abychom spolu mohli být, a to běh vyloženě nesnáším.”

Tahle kapitolka úzce souvisí s tou níže.

Je emočně nepřístupný

Jednoduše řečeno: jsou to všichni ti, u kterých nevíte, na čem jste.

 • Na zprávu vám neodepíše x hodin (anebo vůbec), ale vaše storíčko si zobrazuje vždy mezi prvními (občas vám na něj zareaguje smajlíkem, aniž by vám odpověděl na předchozí zprávu).
 • Nesděluje vám příliš detailů o sobě, často mlží, nevnímá.
 • Ani po delší době se vám nechce otevřít.
 • Máte u něj pocit, že je mu s vámi dobře, ale ani přesto si vás nechce pustit blíže k sobě.
 • Nikdy vám jako první neřekne, že jste mu chyběla a že na vás myslel. A pokud s tím začnete vy, zřídka vám na to odpoví.
 • Místo toho, aby vás o jeho zájmu ujistil, vám svým chováním jenom motá hlavu.“Byly dny, kdy mě spaloval zprávami, chtěl videohovory a neustále si volat. Poté byly dny, kdy se úplně odmlčel a nekomunikoval,” sdělila mi kamarádka.

 

Jak to vypadá když má zájem

Tak ještě jednou. Pokud muž narazí na ženu, která ho zaujme, dá ji to přímo najevo. Žádné skryté významy, žádné čekání na vhodnou příležitost, žádné výmluvy. “Jsem upřímný, takže se nebojím napsat, že se mi líbí, co se mi na ní líbí, že mi chybí, jak moc se na ni těším,” povyprávěl mi kamarád. “Snažím se poslouchat a pamatovat, co říká. Zajímají mě její názory a myšlenky. Rád se k věcem, o kterých mluvila, občas vracím, aby věděla, že ji opravdu poslouchám,” řekl mi zas jiný. “Po prvním rande hned navrhnu další schůzku, aby věděla, že ji chci vidět znovu. Rovnou ji taky řeknu, že mi s ní bylo fajn a že se mi líbí”.

Tento výzkum mi potvrdil, že oni moc dobře ví, co mají dělat. Žádné výmluvy pro ně už neplatí! (alespoň pro mě).

Pár slov na závěr. Mějte na paměti, že pro některé muže je velice výhodné udržovat si vás v “rezervě”. Takový člověk o vás zájem skutečně nemá. Je si vědom toho, že se k vám nechová nejlépe, ale proč by měl takový vztah ukončit a dobrovolně se vzdát toho, co máte mezi nohama (a co doteď dostával zadarmo)?
Pro někoho takového nejste partnerka a nikdy ani nebudete. Ten se ve skutečnosti po své partnerce stále dívá, zatímco vás má jenom pro občasné pobavení. Říkáte si, že jste ráda alespoň za to? Pasujete se do role té, která je na něj hodná, neřve po něm, nedělá scény a zkrátka “není jako ty ostatní” a čekáte, až to jednoho dne ocení a klekne před vámi na kolenou? Well, měly byste ty růžové brýle sundat dřív, než vás někde potkám a udělám vám další hodinovou přednášku.

Především jsem totiž chtěla otevřít oči všem těm úžasným ženám, které zrovna randí, nebo jsou ve vztahu s člověkem, který se k nim nechová tak, jak by si zasloužily a berou je jen jako výplň času. Já vím, jak je těžké si přiznat, že člověk, do kterého jsem blázen, do mě tak hotový zjevně není. Ale doufám, že vám můj článek alespoň trochu otevřel oči a že pro všechny fuckboye přestanete hledat výmluvy a najdete si někoho, komu na vás bude skutečně záležet.

TIP – Chcete více porozumět chování mužů? He’s is Just Not That Into You je kniha, která vám ukáže, jak rozpoznat, kdy do vás je (a taky není) blázen! Nabízí nepřeberné množství výmluv, které protějšky nejčastěji používají a které jsme si pro sebe v hlavě vytvořily. Napsala jsem o tomto tématu ještě pár slov zde.