Líbí se vám zadaný? Rychle ruce pryč!

Zakázané ovoce. Víme, že se to nesmí, ale přesto po tom toužíme. Dokonce i tehdy, když jsme sami ve vztahu. Přitahuje nás na zadaných snad jejich nedostupnost a výzva, kterou představují? Nebo jenom dobře volená slova a pozornost, kterou nás vábí? Věc se má tak, že bychom pro vlastní bezpečnost, měly dát od všech zadaných ruce rychle pryč. A ano, i od těch, kteří tvrdí, že jsou se svou partnerkou jen ze zvyku/kvůli bydlení/kvůli dětem, “ale neboj, chystám se co nejdřív odejít”. Jsou totiž lákadlem, které se nevyplácí. Dejte si pozor. Zadaný muž vám může ošklivě pomotat hlavu.

Tak, jako ti nezadaní, vám i muži žijící ve vztahu, namluví vše pro to, aby vás dostali tam kam chtějí. Připravte se na srdceryvné historky o tom, jak se doma každý den hádají, jak ho manželka podvádí na každém rohu, jak spolu už přes deset let nespali, jak prahne po kapce něhy a pozornosti… dozvíte se třeba i to, jak jeho žena o všech aférách ví a schvaluje to. No to určitě.
Pravdou je, že pokud se jeden ve vztahu začíná poohlížet jinde, zřejmě je něco špatně. Vy se ale skutečnost, jak na tom tato dvojice je, stejně nikdy nedozvíte. Váš vysněný vám zkrátka napovídá jenom to, co se mu bude zrovna hodit. Ve vás hledá jenom zábavu a zkouší, co všechno mu dopřejete. 

Ať už vám kdokoliv o svém vztahu nakuká cokoliv, buďte si jistá, že kdyby byl opravdu tak nespokojený a chtěl by z něj odejít, dávno by to už udělal. Pro zadaného člověka jste jen snadný cíl určený k (jednorázovému) uspokojení jeho potřeb. A s jeho morálkou jde těžko říct, kolik holek jako vy bylo před vámi a kolik takových ještě bude. 

Chce si díky vám zvýšit ego

Pro některé zadané můžete představovat určitou zkoušku, která jim má potvrdit, že je o ně stále zájem a že na to prostě pořád mají. Že je pořádný chlapák! Možná, že ani nemá v plánu se s vámi skutečně vyspat, a před tím, než by k tomu došlo, by z toho vycouval. Celým tím procesem namotávání a svádění jiné ženy si chce jen dokázat, že je pořád žádaný. Vy bohužel přistoupením na jeho průpovídky a účasti šarády na posílení jeho křehkého ega riskujete, že si dost ošklivě ublížíte. A ještě hůře: budete využita na nezávazný sex, po kterém se od něj dozvíte, že to byla chyba a že miluje svoji ženu. 

Celé to je jenom hra

Všimla jste si? Za celou dobu namlouvání vám nastavuje jednu a tu samou tvář. Je milý, starostlivý, laskavý, při každé příležitosti vám lichotí… jak milé. Musí přece svou oběť nějak uchlácholit, ne? Jenže když se nad tím zamyslíte, co o něm vlastně víte? Neznáte pořádně ani jeho další vlastnosti a povahu, protože tuhle část sebe vám nikdy neukáže. Jeho dobře mířenou zbraní jsou lichotky a pozornost, kterou na vás, alespoň ze začátku, nešetří. Brzo nabydete dojmu, že se o vás ještě nikdo nikdy takhle nezajímal a nestaral. Proboha, sundejte ty růžové brýle a vzpamatujte se. Možná se vám teď jeví jako výhra v loterii, ale dokázaly byste věřit, že by vám tohle za pár let neudělal, když to bez problému dělá své stávající partnerce? Nemyslete si, že vy jste jiná. 


Ze života. Mám kamaráda, který svou přítelkyni podváděl. Vybral si k tomu slečnu, která byla vzhledem k okolnostem také ve vztahu. Jak už to tak bývá, nuda v jeho tehdejším vztahu ho sžírala a dívka, se kterou si užíval, se mu začala zamlouvat víc a víc. Nakonec spolu skončili. Teď jsou spolu asi tři roky a na naší poslední schůzce mi přiznal, že už asi rok žije v domnění, že ho jeho partnerka podvádí. “Mám pocit, že k nám někdo chodí domů. Občas se objeví nějaké známky toho, že je něco prostě jinak, žádný hmatatelný důkaz ale nemám. Nejhorší na tom je, že vím, že tohle dokáže perfektně utajit. Protože přesně tohle dělala tehdy se mnou.” 


Jste ta druhá

Ano, oficiálně jste něčí bokovka. Zadní vrátka. Zábava na zavolání. Snadný cíl. Nikdo vás nikdy neuvidí jinak jako tu, co rozvrátila vztah nebo rodinu. Spokojíte snad ve svém životě s takovou rolí?

“No a co, dělají to všichni,” omlouváte si. Prosím vás… Dejte si pozor a neskákejte na podporu lidí, kteří v tom jedou taky. Dělají to jenom proto, aby se sami necítili špatně. “Musíš si přece užívat, dokud to jde! Až budeš stará, co budeš dělat?!”. Pravda, můžete si užívat jak chcete… ale proč zrovna se zadaným? 

A co dělat, když se vám líbí někdo, kdo je zadaný?
Já vím, někdy lásce nelze poručit. Alespoň se  ale můžete snažit kontrolovat a zmírnit své chování. Pokud se vám líbí někdo, kdo je zadaný, nechte to být. Pokud se kontaktu s ním nevyhnete (kolega v práci, někdo z přátel, “instruktor jógy”, soused), nesnažte se ho svést. Buďte přátelská, buďte svá, vašemu vztahu ale určete jasné hranice, které za žádných okolností nepřekračujte. V případě, že jste žádný kontakt ještě nenavázali, nesnažte se o to. Poznávejte nové lidi, víte jak se to říká – na lásku láskou. A jestli jste skutečně přesvědčená o tom, že tam přeletěla jiskra, počkejte, až bude single. Přece jenom, rozhodně by to pro vás byl lepší start, než podvádění (a pak žít v nejistotě), ne?

Nebo chcete být opravdu jen holka na to jedno?

Přečtěte si: Jak na něj zapomenout a pohnout se dál?