Sex ve městě: proč Carrie neměla skončit s Božským?

Sex ve městě byl, je a navždy bude ikonickým seriálem. Alespoň pro mne! Mnozí ho milují pro jeho otevřenost, nadčasovost, módu či jednotlivé postavy. Stal se pro nás jakýmsi průvodcem randění, vztahů, sexu a také single života. Některým možná ukápla slza, když Harry žádal Charlotte o ruku. Nebo je zahřálo u srdce, když dala Samantha šanci vážnému vztahu a rozhodla se být se Smithem. Fandili jsme Mirandě, která si nakonec vzala Steva a odstěhovala se do Brooklynu. Ale co Carrie? Udělala skutečně nejlépe, když se vrátila k Božskému? Pojďme si posvítit na jejich vztah a promluvit o tom, proč tihle dva nikdy neměli skončit spolu.

Carrie a Božský. Idylický vztah na obrazovkách, ze kterého byste si neměli brávat příklad.

Pan Božský jako ztělesnění emočně nedostupného a nepřístupného muže

Ehm, kde začít? 

  • během toho, co spolu začali randit, se vídal i s jinými
  • nechtěl ji seznámit s přáteli ani s rodinou
  • neřekl jí, že je ta pravá, když přišlo na lámání chleba 
  • potom, co se dali znovu dohromady, nechtěl, ať si u něj nechává věci. Nedal ji klíče od svého bytu, naopak se mu líbilo, že žijí odděleně
  • nezajímal se o budoucnost vztahu, neprobral s ní jeho cestu do Paříže
  • když mu Carrie řekla, že je ochotná to udržovat i na dálku, jeho reakce byla: “stěhovala by ses tam kvůli sobě, ne kvůli mě.”


Zasnoubení s Natashou

I přes to, že měl problémy se vázat, stačilo pět měsíců a Natashu, twenty-something girl, jež potkal v Paříži, požádal o ruku. Moment, kdy Carrie na Božského s Natashou v Hamptons narazí, mě vždy dostane. Škoda, že Carrie ani tohle nestačilo, aby si uvědomila, že by na něj měla co nejrychleji zapomenout. 

Carrie jako milenka

Udělal z Carrie oficiální bokovku, tu druhou, když s ní podváděl Natashu.

Zjevuje se z ničeho nic

Pletl se Carrie pod nohy pokaždé, kdy se mu zachtělo. Dokonce na jeho toxic chování upozorňovaly i holky, ale Carrie nikdy Božskému nedokázala určit jasné hranice. Možná, že od toho později přestala cokoliv očekávat, pořád se s ním ale vídala, pořád mu zvedala telefony a skákala tak, jak zrovna pískal. Nikdy mu nebyla schopná říct ne. Až teda na předposlední díl závěrečné série, kdy odjížděla do Francie za Petrovským, což bylo ale součástí dramatu, takže se to nepočítá!

Carrie v tom má také prsty

Nechci na Božského házet všechnu vinu a z Carrie udělat největší chudinku. Je to především ona, kdo přehlížela všechny varovné signály, které vysílal a kdo si od něj nechal vše líbit. Dokonce i na úkor ostatních. Například, když mu dovolila, ať za ní přijede na venkov za Aidanem (po tom, co ho s ním podváděla), nebo když s ním měla sex po telefonu, zatímco už pomalu chodila s Burgerem. 

Drama na obrazovkách prodává, ve vašich vztazích ale nemá co dělat

Sex ve městě je pro mě srdcovka a tak, jak já miluju tenhle seriál, vy můžete milovat zase nějaký ten svůj. Je tu ale jeden háček. Občas máme tendence si oblíbené postavy a jejich vztahy romantizovat. Hádky, problémy, chování našich televizních hrdinů si tak začínáme normalizovat a odolávat mu i v realitě. Vždyť se podívejte, je toho plná televize. Super drbna, 50 odstínů šedi, Pretty Woman, Stmívání, Suicide Squad, mohla bych pokračovat do nekonečna. Jsme tím milostným dramatem a divadýlkem obklopené natolik, až nám to začíná připadat normální. Najednou chceme to vzrušení, co vidíme na obrazovkách, zažívat taky a pociťujeme nudu ve vlastních vztazích. Není právě to milostné drama, co vidíme na obrazovkách, přesně to, co nám udává představu o milostném životě?

Prosím, nepovažujte vztah Božského s Carrie či *doplňte si váš oblíbený televizní pár* za modlu a něco, co byste měly chtít taky. Nežijte ve vysněném světě, nežijte jejich role, žijte realitu.