Speed dating: jaká byla má zkušenost?

Speed dating aneb rande na rychlo. Tvrdí se o tom, že to je ta nejefektivnější forma randění. A já souhlasím. Sama jsem totiž něco takového zkusila a dnes bych se ráda podělila o své dojmy a prozradila, jak to chodí. Opravdu stačí pět minut na to, abyste se stihli seznámit? A stojí to všechno za to? O všem vám mile ráda povyprávím.Speed dating je nejefektivnější forma seznámení dnešní doby
Kouzlo speed datingu je to, že máte ojedinělou příležitost poznat za krátký časový úsek hned několik protějšku – což se vám za normálních okolností jen tak nepoštěstí, že ano. To by bylo, kdyby vám tam nepadl alespoň jeden člověk do oka! Na takovou seznamovací akci si navíc můžete zajít už ve většinu měst v ČR. Proč to tedy nezkusit?

Jak na to?

Skrz agentury, které události pořádají, si můžete vybrat seznámení dle vašich preferencích a chuti. Já se rozhodla vyzkoušet seznamovací večer manželů Žwakových (podívat se na jejich stránky můžete zde), kteří mimo jiné pořádají mnoho tematických akcí – od taneční seznamky, přes seznamky pro pejskaře, rodiče s dětmi, až po seznamky bohatých a náročných a mnoho dalšího. Stačilo si jen vybrat večer, preferovanou věkovou kategorii mužů, se kterými bych se chtěla seznámit, vyplnit jméno, email, telefon a rok narození. Také bylo ještě třeba uhradit poplatek, kterou si agentura za seznámení účtuje – k tomu se ale ještě dostanu. 

Jak taková seznamovací akce probíhá?

Můj seznamovací večer se odehrál v příjemném a útulném prostředí restaurace Mama Shelter Prague.  Byla jsem usazena ke stolu, kde ležela deska s písmenem G (tohle přiřazené písmeno bylo vlastně úplně náhodné, ale už tak si mě to získalo. Gé jako bod G, hihi). Tato přezdívka mi po registraci dorazila na email, stejně tak, jako všem ostatním. Ve zmíněné desce byly dva formuláře – jeden pro mne a mé poznámky k protějškům a druhý, který jsem po konci měla odevzdat agentuře. V něm jsem měla u daného člověka zvolit, zda mám zájem  seznámení/kamarádství/sport (nebo nevolit vůbec nic, pokud mě daná osoba neoslovila). Skočila jsem si pro skleničku a večer mohl začít. 
Přiznávám, ze začátku jsem byla krapec nervózní, během prvních dvou kol se ale všechno zklidnilo a začala jsem si to užívat. My, ženy, jsme celou dobu seděly na jednom místě, zatímco devět mužů postupně kolovalo od jedné k druhé. Trochu jako na výrobním pásu, hihi. Musím říct, že pro mě, jakožto pro introverta, tohle bylo trošku náročné. Až na jednu pauzu jsem totiž neměla žádný prostor pro oddechnutí, ale co, chtěla jsem se seznámit, tak prosím.

Stačí tak krátká doba na seznámení?

S každým bylo pro seznámení vyhrazeno šest minut. Za tu dobu jsme se stihli představit a vyměnit pár vět.  A teď ta otázka – jde za tak krátko někoho skutečně poznat? No, minimálně během té doby zjistíte, zda danou osobu chcete znovu vidět či nikoliv, a to si myslím, že pro začátek stačí. Mně osobně tato forma velice vyhovovala, protože jsem člověk, který potřebuje vidět na vlastní oči, zda s tím druhým dokáže fungovat a jestli si rozumíme. Potřebuju vidět tu jiskru, znáte mě. Pokud se zamyslím nad tím, že bych měla těchto devět mužů poznat online a spočítat k tomu všechno to dopisování a postupné chození na rande, kde bych zjistila, že to zřejmě neklapne, můžu říct, že jsem si tímto večerem ušetřila tak dva roky času a tunu energie. 

Kolik za takovou zábavu zaplatíte? Stojí to za to?

Ceny za seznámení se pohybují různě. Některé agentury dávají ženám výhodnější vstupné, což je fajn. Já platila 290 kč a muži v této skupině (myslím) 690 kč. Možná si budete myslet, že to je dost velká částka. Musíte vzít ale v potaz, že:

  • i obyčejné rande vás přece něco stojí 
  • poznáte dost lidí – dost velká šance, že tam bude někdo, s kým si budete rozumět
  • tato forma randění vám ušetří opravdu mnoho času – což je pro mě něco s nevyčíslitelnou hodnotou

A já v tom vidím ještě něco víc. Chtěla bych pro sebe partnera, u kterého budu vědět, že je schopen mě, jeho a případně i společného potomka, zabezpečit (řekla bych, že takové smýšlení bude mít většina žen). V případě, že je člověk ochoten tuto částku za seznámení zaplatit, pro mne značí, že si to zkrátka může dovolit.

A jak zjistíte, komu jste padla do oka?

Po skončení jsme sice mohli zůstat a povídat si, ale většina této možnosti nevyužila a pádila domů. Zřejmě se nemohli dočkat na výsledky, které vám ještě ten večer agentura pošle. Zašle vám přehled a emaily těch, se kterými jste měli match (či-li ti, kteří u vás zaškrtli nějakou ze tří kolonek a vy u nich také). Poté vám také zašle celkový přehled těch, kteří u vás zaškrtli jakoukoliv kolonku, i když vy třeba ne. Máte tak hezkou zpětnou vazbu, na kolik lidí jste udělala dojem.
No a jakmile máte match a kontakt na osobu, která na vás udělala dojem, je to všechno už na vás! Můžete si začít psát, postupně se poznávat a domluvit si to skutečné první rande! 

Pokud máte plné zuby online seznamek, ale přece jenom byste chtěla někoho poznat, speed dating je přesně pro vás. Poznáte mnoho zajímavých mužů a užijete si naprosto originální večer. A pokud si netroufáte sama, vemte s sebou kamarádku. Je to opravdu zábava. 

A jak to dopadlo mě?

Řekla jsem si, že nezaškrtnu kolonku seznámení tam, kde si o tom skutečně nejsem jistá. Z devíti mužů jsem tedy zaškrtla seznámení jen u jednoho. Během našeho rychlo rande jsem se cítila fakt skvěle, bavila jsem se a měla pocit, že jsme zkrátka na stejné vlně. A zdálo se mi, že on to měl podobně. Nemohla jsem se proto dočkat, až mi přijdou výsledky formulářů. Jakmile jsem ten email od agentury otevřela, čekalo na mě ale nemilé překvapení! On, jediný člověk, kterého jsem si přála ještě poznat, u mě zaškrtl kolonku se sportem! Co to má být? O sportu nebyla vůbec řeč, tak proč? Znamená “sport”, že nemá zájem? Pokud přece nechtěl, nemusel zaškrtnout vůbec nic. Tak proč alespoň nezvolil kolonku kamarádství? Nechápala jsem, co to znamená. Samozřejmě jsem mu ale nic nechtěla psát. 
Naštěstí se mi za pár dnů ozval sám. Máme za sebou příjemnou večeři a čeká nás další. To naše první rande bylo opravdu jedno z nejpříjemnějších za poslední dobu. Takže dámy, šance, že tam na někoho narazíte, tam skutečně je. 

Přečtěte si: Nejčastější mýty o mužích a randění.