Telefon jako ukazatel jeho (ne)zájmu

Žijeme v době, kdy se podstatná část většiny společenských a partnerských vztahů buduje právě přes sociální sítě. Poznáváme na nich nové tváře, sledujeme životy našich blízkých a máme možnost komunikovat i s těmi, co žijí na opačné straně planety. Telefon se stal téměř neodmyslitelnou součástí běžné výbavy k životu dnešního Homo sapiens. Svou mocí se nám tohle kapesní zařízení zažralo pod kůží natolik, že si bez něj nedojdeme ani na záchod. Ale co chci vlastně říct… Pokud dnes existuje něco, co nám umožňuje nepřetržitý kontakt s kýmkoliv a kdykoliv si zrovna usmyslíme, dá se podle této komunikační aktivity určit, jak moc tomu druhému na nás záleží? 

V dnešní době má telefon každý v ruce skoro celý den.

Možná si myslíte, že vyznat se v druhých je téměř nemožná záležitost. Well, jste na omylu. To, zda to s vámi váš crush myslí vážně, nebo jste jen holka pro zábavu, lze rozpoznat velmi snadno a rychle. Hlavně se tím vyhnete zlomenému srdci a ušetříte si čas. Pokud jsi tedy zrovna nejste jistá, jak to mezi vámi je, můžete brát tento článek jako takový “pomocník” a začít rozpoznávat, zda má skutečný zájem, či nikoliv.

Je to jednoduché. Pokud je do vás chlap blázen a chce vás poznat víc, než jen na pečení buchet, bude vám to dávat najevo a také se o vás patřičně zajímat. To platí i v případě, kdy spolu zrovna fyzicky nejste.

Já vím, pokud se vám někdo echt líbí, je těžké si přiznat, že se to třeba nevyvíjí tak, jak byste chtěla. Máme tendence přehlížet chování ostatních a hledat pro ně výmluvy, jen proto, že se o nás prostě jenom někdo zajímá – a přitom se tak dotyčná osoba jenom tváří. Sama jsem si tím několikrát prošla, ale chápu to… ze všeho toho špatného chování a využívání ze strany ostatních, jsme zblblé natolik, že si občas nejsme schopné připustit, že je něco špatně. Zkusím vám ale připomenout, jak to rozhodně nevypadá, když má o vás v dnešním online světě někdo zájem. 

Na co si dejte pozor:

  • dotyčného vidíte online několik hodin, ale není vám schopen odepsat na zprávu nebo zvednout telefon
  • neozval se, kdy to slíbil
  • lajkuje vám během jeho neodepisování příspěvky a reaguje na vaše storíčka
  • ve skutečnosti je vaše konverzace docela o ničem, nic se o něm nedozvíte a on se ani nijak nezajímá o vás
  • lajkuje vám staré fotky (zřejmě v domnění, aby si získal vaši pozornost a vyvolal konverzaci)
  • není schopen vás podpořit, když máte zrovna špatný den
  • z ničeho nic vám napíše “jak se máš, co děláš” a potom opět nereaguje
  • píše v podstatě když se nudí, nemá co na práci, když něco potřebuje
  • extra pozor si dejte v případě, pokud ve vaší přítomnosti nepustí telefon z ruky. Prostě potřebuje nutně odepsat kamarádům a sledovat zápas, co na tom nechápete?

Nechci, ať to zní tak, že vše, po čem ženy touží, je být nepřetržitě v kontaktu s tou druhou osobou a probírat ty nejniternější detaily, co se nám zrovna honí hlavou. Vše, co žádám (a co chci, ať žádáte taky), je férový přístup. Stane se, že tomu druhému něco naruší plány a nemůže vám zavolat tak, jak slíbil. Je ale normální se za to alespoň omluvit (vlastně je to součástí slušného vychování), obzvlášť, když vy na telefonát čekáte a sama jste si pro to vymezila čas. Taky se může stát, že se člověk za celý den nezastaví a má toho prostě moc. Za to se samozřejmě omlouvat nikdo nemusí, ale stačí to říct. Je to pochopitelné a naopak oceníme, když k nám druhá osoba bude upřímná. A určitě se najde někdo, kdo na vás vybalí, že sociálním sítím příliš neholduje a je spíše na osobní kontakt (to jsme snad všichni, ne?), ale určitě to pro něj neznamená, že má „oprávnění“ se ozvat jen když se mu to hodí.

“Is a phone call just a phone call, or is it really the amighly representation of how much he really cares about you?”

Všichni jsme lidé a samozřejmě není ničí povinností být neustále online a starat se o to, co váš drahý zrovna dělá. Vztahy jsou ale o komunikaci a péči i když spolu zrovna nejste. Řekla bych, že pokud se vám někdo líbí, přirozeně s ním budete chtít být v kontaktu co nejvíc a dostávat ten zájem i zpátky, ne? Jestli vám jsou ale výše zmíněné body více než povědomé, jak dlouho si budete vymlouvat, že vás má prostě jenom na párku?

Přečtěte si: Jak poznat, jestli se mu skutečně líbíte a má o vás zájem?