Nenávist & ženy: nenávidíte ji, nebo spíš sebe?

My ženy občas dokážeme být pěkné rivalky. Mnohdy k tomu dokonce nepotřebujeme ani žádný velký důvod. Stačí i naprostá malichernost a jsme vytočené pěkně do běla. Naše sladké tajemství je, že i přes to, že tu ženu nedokážeme snést, se od ní zároveň nedokážeme odtrhnout a sledujeme každý její krok. Dokonce nám i dělá radost, když se jí zrovna nedaří. Je na čase si říct, že takhle by to být rozhodně nemělo. Jak přestat vidět druhé ženy jako zlo? Nenávist & ženy
Udělejte pro sebe něco. Pokaždé, když se přistihnete při tom, že nějakou budete opět kritizovat a odsuzovat, sáhněte si do svědomí a zeptejte se, co přesně vám na ní vlastně vadí? Co je ten důvod, který vás tolik rozčiluje?

  • má snad něco, co vy ne? Něco, po čem vy dnes a denně toužíte, ale pořád se vám nedaří to dostat? Oblíbenost, pozornost člověka kterého máte ráda, peníze, úspěch, slávu, rodinu, kariéru hezkou postavu, sebevědomí?
  • nebo představuje verzi někoho, kým byste chtěla být?

Je třeba si uvědomit, že někdy nemáme rády druhé ženy jen kvůli tomu, že dělají či mají věci, po kterých sami prahneme, ale nemáme na ně koule. Někdy můžeme pociťovat zášť jen kvůli tomu, že se naše rivalka rozhodla odcestovat do zahraničí, odstěhovat se z města, projevit nahlas svůj názor, rozejít se s toxickým partnerem, dát výpověď, udělat si tetování nebo plastiku. Tolikrát nás vytáčí už jenom to, že se má někdo prostě jenom rád.

Řešením nenávistných myšlenek vůči druhým je naučit se rozeznávat, zda je ten problém skutečně ona, nebo vy. Proč je dobré se na to zaměřit? Protože lidé nesnáší a kritizují ostatní na základě svých vlastních nejistot. Pamatujte, že cokoliv, co vám kdo řekne, vzniklo z jeho vlastního přístupu sama k sobě a to platí i v případě, jak mluvíte o ostatních.
Reflektujte své nenávistné myšlenky. Neponižujte a nepomlouvejte ostatní ženy jen pro to, abyste se sama cítila dobře a nadřazeně.

Ukazatele, které pomohou naznačit, že řešíte druhé ženy možná až příliš a nastal nejvyšší čas se zaměřit na sebe:

  • neustále na ni hledáte něco špatně
  • komentujete její sexuální a partnerský život
  • i přesto, že ostatním tvrdíte, že vás nezajímá, máte nekontrolovatelnou potřebu o ni všechno vědět a sledovat ji
  • máte radost, když se jí nedaří, je smutná, někdo ji ublížil, nemá zrovna hezké období
  • nemůžete snést, že je něčím jiná
  • soudíte ženy podle toho, jak vypadají a jak se prezentují

Místo toho, abyste žily v nenávisti vůči jiným ženám, najděte ten skutečný důvod, co vás na nich tolik rozpaluje. Přestaňte jim závidět život, jaký žijí, vezměte si papír a tužku, napište si svoje sny a cíle a začnete si je konečně plnit. Nechte ostatní, ať si dělají, co chtějí a ať si nosí, co chtějí. Nechte je být sami sebou. A vy udělejte to samé. Je to krásný pocit.

Tip na knihu: Women Dont Owe You Pretty

Přečtěte si: Dokážete poznat, že vám někdo lže?