Krmí vás výmluvami? Zas tak moc vás nežere!

Na knihu, jako je tahle, už asi nikdy nenarazíte. Je jedinečná, originální a předá vám asi ty nejcennější rady a informace, které byste o chlapech měla vědět (a které vám toho spoustu ušetří). He’s is Just Not That Into You vám pomůže rozpoznat, zda je do vás skutečně blázen, nebo vám jen maže med kolem pusy. Přestaňte ho neustále analyzovat a domýšlet si. Naučte se v jeho chování skutečně vyznat a ušetřete si mraky vašeho času. Je to easy!

Randění je v dnešní době opravdu zvláštní. Nebo spíš padlé na hlavu. Jako by se to všechno prohodilo. Už dávno neloví muži nás, je tomu právě naopak. Ne, počkat, to je nepřesné. Nabízíme se jim jak na zlatém podnose, aniž by pro to hnuli prstem. Vaříme jim, vymýšlíme společný program, čekáme u telefonu, mnohé z nás skáčou přesně tak, jak si zrovna písknou. Máme jich plnou hlavu, ve které nám celé dny kolují myšlenky jenom na ně.  Nic z toho není špatně. My ženy jsme harmonické, romantické a emoční bytosti, které chtějí jen najít někoho, s kým by jim bylo dobře. Jenže mi přijde, že mnoho z nás (a patřím do toho samozřejmě i já), má na očích přikované růžové brýle a jsou naprosto neschopné vnímat varovné signály, které se nám mohou dostávat od někoho, s kým zrovna randíme. Navíc, jsme schopné věřit jejich výmluvám a dokonce je i sami před sebou, či před přáteli, za něco omlouvat. A to se mi nelíbí. Nelíbí se mi, jak úžasné ženy a dívky, jako jste vy, jsou schopné obětovat tolik citů, energie, času, myšlenek a snažení se pro někoho, kdo vás má tolikrát naprosto v hrsti. Pro někoho, kdo o vás nejeví zájem, který vás nezve ven, který se k vám nechová hezky a u koho ani tolikrát nevíte, na čem vlastně jste. 

                                                   Já ji koupila zde.

Víte, postupem času mého randění, jsem se stala jasným zastáncem toho, že pokud vás ten druhý opravdu chce, stojí o vás a záleží mu na vás, bude vám to dávat najevo tak, že si jeho zájmem a láskou budete neustále jistí. Bude vám často psát, volat, zajímat se o vás a když přijde na sex, nebude to jenom on, jehož potěšení bude na hlavním programu dne. Bude schopný pro vás udělat cokoliv a kdykoliv a nebude nic, co by mu stálo v cestě. Nebudete s kamarádkami rozebírat, co asi znamená, když mi v pátek večer, kdy u mě skončil po párty, řekl, že je mu se mnou strašně dobře a že jsem mu chyběla, ale v sobotu ani v neděli se už neozval, v pondělí mi dal lajk k fotce, ale jinak se se mnou asi nebaví. Nebudete si ani nikde zjišťovat a pročítat články typu jak poznám, že se chlapovi líbím, protože zoufale toužíte najít alespoň náznak toho, že o vás má nějaký zájem a není to opět jeden z těch, u kterých jste se zařekla, že už je nikdy nechcete potkat. Až přijde osoba, která vás bude mít opravdu ráda,  poznáte to… prostě to budete vědět a nebude třeba o tom s nikým debatovat. Sama jsem to párkrát zažila, ale není v mých schopnostech vyjádřit, co přesně budete vědět. Prostě ucítíte, že tu ten člověk pro vás je, že se těší, až vás opět uvidí a že najednou nezmizí, když máte špatný den nebo se vám nedaří… prostě to budete vědět.

Jsem přesvědčená, že chování někoho, kdo o nás skutečně stojí, vás bude naplňovat štěstím a vnitřní spokojeností. Kdežto během randění s člověkem, který na vás vysílá smíšené pocity si budete věčně dělat hlavu nad tím, zda o vás opravdu stojí a tolerovat jeho výmluvy – a také si je pro sebe vymýšlet. Jako třeba (lze uplatnit jak pro neodepisování, tak to neprojevování dostatečného zájmu) je to moc brzy, má hodně práce, je zrovna po rozchodu, možná to chce brát pomalu, nevadí, že do mě není hned blázen, alespoň mám s kým trávit čas a třeba to jednou přijde. A moje nejoblíbenější – možná se mu něco stalo a leží v nemocnici. Haha, tak kolik nás takových je? Vím jak těžké je tyhle věci rozpoznat, pokud se nám někdo opravdu líbí a věříme, že je to právě on. Ale je na čase se sebrat a rychle otevřít oči. 

Když se podívám na poslední tři roky mého randění, asi 70-80% vztahů z té doby byly právě takové. A vím, že v tom nejsem sama. Dennodenně se mnou kamarádky řeší vztahové situace, které napovídají tomu, že randí s fuckboyem, kterému jde jen o benefity, které ona nabízí. Randit s někým, od koho slyšíte jednu výmluvu za druhou a vašemu vztahu dává status uvidíme, co se z toho vyvrbí, je jenom ztráta času. A život je sakra krátký na to, aby jste ho trávila po boku někoho, kdo si není jistý, že ho chce trávit s vámi alá je na něj moc brzy, nejdříve se chce soustředit na kariéru, má hodně práce a koníčků, nechce zkazit kamarádství, nechce vztah na dálku, nechce se zase spálit a takhle bych mohla pokračovat třeba až do zítra. Otevřete oči. Přestaňte poslouchat jejich výmluvy a odnaučte se si je pro sebe vytvářet. Jak je psáno v knize; dont waste your pretty. Garantuju vám, že po jejím přečtení už s někým, kdo za to nestojí a kdo o to nestojí nebudete nadále ztrácet váš drahocenný čas. 

You can thank me later.